آموزش بازاریابی اینترنتی

بازاریابی nternet (همچنین به عنوان مارکتینگ ، بازاریابی اینترنتی یا بازاریابی دیجیتال شناخته می شود) اصطلاح فراگیر برای بازاریابی محصولات و / یا خدمات آنلاین است - و مانند بسیاری از اصطلاحات فراگیر ، بازاریابی اینترنتی به معنای چیزهای مختلفی برای افراد مختلف است.


در حالی که هدف بارز بازاریابی اینترنتی فروش کالاها ، خدمات یا تبلیغات از طریق اینترنت است ، تنها هدف تجاری که با استفاده از بازاریابی اینترنتی ممکن است داشته باشد نیست. آموزش بازاریابی اینترنتی یک شرکت ممکن است برای ارتباط با پیام خود (ساختن نام تجاری خود) یا انجام تحقیقات به صورت آنلاین بازاریابی کند. بازاریابی آنلاین می تواند روشی بسیار مؤثر برای شناسایی بازار هدف یا کشف خواسته ها و نیازهای یک بخش بازاریابی باشد. (درباره انجام تحقیقات بازار بیشتر بدانید).


اگرچه ، اساساً ، بازاریابی اینترنتی به استراتژی هایی اطلاق می شود که برای بازاریابی یک محصول یا خدمات بصورت آنلاین آموزش تولید محتوا  استفاده می شود ، از جمله:


استراتژی های طراحی وب سایت
بهینه سازی موتور جستجو و ارسال موتور جستجو
تبلیغات آنلاین
پیوند متقابل
بازاریابی ایمیلی
رسانه های اجتماعی
وبلاگ نویسی
آموزش دیجیتال مارکتینگ 
بازاریابی مقاله
برنامه های وابسته
ویدئو / پادکست
زمان آن است که به صورت آنلاین بازاریابی دریافت کنید
اگر از بازاریابی اینترنتی برای بازاریابی مشاغل خود استفاده نمی کنید ، باید باشید. حضور آنلاین برای کمک به مشتریان بالقوه و مشتری برای یافتن مشاغل شما بسیار مهم است - حتی اگر تجارت شما کوچک و محلی باشد. (در سال 2017 ، یک سوم کل جستجوهای تلفن همراه محلی و جستجوهای محلی 50٪ سریعتر از جستجوی تلفن همراه در حال رشد بود.) به صورت آنلاین جایی است که چشم های چشم وجود دارد به طوری که نیاز به کسب و کار شما است.

براساس اعلام وزارت بازرگانی ایالات متحده ، مصرف کنندگان 453.46 میلیارد دلار در وب برای خریدهای خرده فروشی در سال 2017 هزینه کردند که 16.0٪ افزایش در مقایسه با 390.99 میلیارد دلار در سال 2016 است. این بالاترین نرخ رشد از سال 2011 است ، زمانی که فروش آنلاین نسبت به سال 2010 17.5٪ افزایش یافته است. Forrester پیش بینی می کند فروش آنلاین تا سال 2022 17٪ از کل خرده فروشی های ایالات متحده را شامل می شود. تبلیغات دیجیتال نیز به شدت در حال رشد است. براساس استراتژی آنالیتیکس ، در سال 2017 تبلیغات دیجیتالی 12٪ رشد داشته است که تقریباً 38٪ از کل هزینه های تبلیغات یا 207.44 میلیارد دلار بوده است.

این نوع رشد توضیح می دهد که چرا بازاریابان آنلاین به امید رانندگی بیشتر به وب سایت های خود و فروشگاه های آفلاین خود و فروش بیشتر ، مدام در حال تدوین استراتژی های جدید بازاریابی اینترنتی هستند.

بازاریابی اینترنتی چقدر مهم است؟
از اکتبر سال 2018 تقریباً 4.2 میلیارد نفر کاربر فعال اینترنت و 3.4 میلیارد نفر از کاربران رسانه های اجتماعی بودند (Statista). چین ، هند و ایالات متحده از نظر کاربران اینترنت از سایر کشورها پیشی گرفته اند. این امر به تعدادی از مشتریان بی نظیر مشتری می تواند با ارائه محصولات و خدمات ، 24 ساعت شبانه روز ، هفت روز در دسترس بازاریاب باشد. ماهیت تعاملی اینترنت ، ارتباط فوری بین مشاغل و مصرف کنندگان را تسهیل می کند و به کسب و کارها این امکان را می دهد تا سریعاً به نیازهای مصرف کنندگان و تغییر در بازار پاسخ دهند. "همه همیشه اینترنت را در جیب خود دارند و این همه چیز را برای مشاغل کوچک تغییر می دهد" (کوری کاپوکیا ، فوربز).

بررسی های آنلاین به یکی از مهمترین مؤلفه های خرید تصمیمات توسط مصرف کنندگان در آمریکای شمالی تبدیل شده است. مطابق نظرسنجی انجام شده توسط تحقیقات بعدی که شامل بیش از 1000 شرکت کننده است ، 90٪ از پاسخ دهندگان گفتند که بررسی های آنلاین مثبت بر تصمیم گیری های خرید آنها تأثیر می گذارد و 94٪ از مشاغل دارای حداقل چهار ستاره استفاده می کنند. جالب است که ، بررسی های منفی معمولاً از سایت های بررسی آنلاین صورت می گرفت ، در حالی که فیس بوک منبع اصلی بررسی های مثبت بود. تحقیقات Forrester پیش بینی می کند که تا سال 2020 ، 42٪ از فروش درون فروشگاهی از مشتریانی خواهد بود که تحت تأثیر تحقیقات محصولات وب قرار گرفته اند.

بنابراین بررسی های آنلاین به شکل دیگری از بازاریابی اینترنتی تبدیل شده است که مشاغل کوچک نمی توانند آن را نادیده بگیرند. در حالی که بسیاری از مشاغل کوچک تصور می کنند که نمی توانند در مورد بررسی های آنلاین کاری انجام دهند ، این درست نیست. فقط با تشویق فعالانه مشتریان برای ارسال نظرات در مورد تجربه خود ، مشاغل کوچک می توانند نظرات آنلاین را مثبت ارزیابی کنند. شصت و هشت درصد از مصرف کنندگان هنگامی که از آنها سؤال شود ، یک بررسی تجاری محلی را ترک کردند. بنابراین فرض بر این است که محصولات یا خدمات یک کسب و کار جزئی نیست ، بررسی های منفی ناعادلانه توسط بررسی های مشتریان خوشحال تر به خاک سپرده می شوند.

تأثیر رسانه های اجتماعی
طبق آمار Statistica ، 76٪ از جمعیت آمریكا حداقل دارای یك مشخصات شبكه های اجتماعی هستند و تا سال 2020 انتظار می رود كه تعداد کاربران جهانی رسانه های اجتماعی به 2.95 میلیارد دلار برسد (650 میلیون از این تعداد فقط از چین). از میان سیستم عامل های رسانه های اجتماعی ، فیس بوک بسیار غالب است - از پایان سه ماهه دوم سال 2018 ، Facebook حدود 2.23 میلیارد کاربر فعال در سراسر جهان داشت (Statistica). 68٪ از وقت صرف شده در فیس بوک از دستگاه های تلفن همراه است. سایر سیستم عامل های محبوب رسانه های اجتماعی برای بازاریابی شامل WhatsApp ، WeChat ، اینستاگرام ، توییتر ، LinkedIn ، Pinterest و YouTube می شوند.

از دیدگاه بازاریابی اینترنتی ، رسانه های اجتماعی بسیار جذاب است